Mazda Fórum

Mazda 6 => Mazda 6 2002-2008 => A témát indította: Szepi - 2015. Október 11. - 16:03:53

Cím: Olaj
Írta: Szepi - 2015. Október 11. - 16:03:53
Sziasztok!
Egy kis segitsèg kellene, van egy 2004-es 1.8-as 6-om ,idèn tavasszal vettem 194e km -el, rögtön cserèlve lett az olaj most 198e van benne de töltenem kellett bele KB 8 dl olajat! Omw bixol extra 10w-40 ment bele ,tudom 5w-40 a gyàrija,de a sok km miatt döntöttünk a sûrûbb mellett.
Nem füstöl ès nem is csöpög sehol,nem tudom mi a gond, mièrt eszi ennyire az olajat?  A sok  km miatt ez normàlis?
A vizet nèztem,szèp tiszta, szerintem nem hengerfejes. Van valakinek ötlete?  Esetleg próbàljam meg a következô cserekor a gyàri 5w-40-et? Vagy milyet tegyek bele?
Köszi elôre is a vàlaszokat!

Pèter