Mazda Fórum

Mazda 6 => Mazda 6 2002-2008 => A témát indította: zoszabo72p - 2024. December 20. - 20:09:40

Cím: SZERVÓ HANG
Írta: zoszabo72p - 2024. December 20. - 20:09:40
Sziasztok!

 
Mazda6, 2006.10, 1.8 benzines autóm van, első tulajdonosa vagyok.

Az elmúlt 14 éveben ugyanabba a szakszervizbe vittem javításra.

 

Most a termosztátot kellett kicserélni, mert nem ment fel a hűtővíz hőmérséklete az üzemi szintre.

 

Hazafele már hallottam valami furcsa zajt, itthon pedig kiderült, hogy a szervó felől jön a furcsa zaj és

az olaj szint 1,5 centivel a minimum szint alatt van.

 

Visszavittem és azt mondták, hogy ez normális meg amúgy is le kellene venni a szíjat, hogy kiderüljön, honnan jön a zaj.

Töltöttek rá a szervó olajra, most orrán-száján folyik.

 

Csalódtam bennük, mert pont azért vittem oda, hogy a két ünnep között külföldre kell utaznom vele.

És ez a zaj nem volt, amikor oda vittem.

 

Kérném szépen a segítségeteket, hogy mi lehet az oka, hogy ez megjelent?

Ők állítják, hogy ehhez a részhez nem nyúltak.

 

Laikus vagyok, de nem lehet, hogy a csapágy ment tönkre?

Ezt lehet külön cserélni vagy csak az egészet egyben?

 

Köszönöm szépen a konstruktív válaszokat.

 

Ilyen a hangja:

https://youtube.com/shorts/Xkrsf5gwUug?si=4AxSja1wo1DKaMme
 (https://youtube.com/shorts/Xkrsf5gwUug?si=4AxSja1wo1DKaMme)
 

Folyik ki az olaj:

https://youtube.com/shorts/UnjKSknisY8?si=boGUe8OOOwQxs2oC (https://youtube.com/shorts/UnjKSknisY8?si=boGUe8OOOwQxs2oC)

 

Pezseg az olaj és forró. Lehet, hogy levegős a rendszer?

https://youtube.com/shorts/Dt-8Kj30le0?si=ll4xlusixjnrc-SD
 (https://youtube.com/shorts/Dt-8Kj30le0?si=ll4xlusixjnrc-SD)